piątek, 27 lutego 2015

Videoblogi o ciąży i tym co potem.... :)

Gdy na teście pojawiają się dwie kreski i po opadnięciu emocji w czasie oczekiwania na wizytę do lekarza w głowię kłębi się milion pytań. W dzisiejszych czasach "najlepszą" koleżanką która zawsze ma czas i coś nam powie, odpowie jest internet ;)

Więc! w większości przypadków wędrujemy do klawiatury, tępo patrzymy w monitor. Szukamy informacji które potwierdzą czy rzeczywiście jesteśmy w ciąży? Czy jedna jasna kreska to ciąża, co robić, czego nie robić, ile przytyję, kiedy rozstępy... Iiiiiiii tak Dalej....... i dalej.....

Milion pytań to zdecydowanie za dużo abym je wszystkie wymieniała.

W internecie znajdziemy dużo informacji. Bardziej rzeczowych i tych mniej, wyczerpujących, popartymi badaniami, opinie lekarzy, ciężarnych... często również kobiet które z ciążą nie miały nic wspólnego ale posiadają wiedzę o całym świecie! ;)

Pamiętajcie, że kluczowymi opiniami z którymi należy się liczyć jest w zasadzie opinia lekarza prowadzącego ciąże. To jest osoba do której powinny być kierowane pytania które nas zalewają w głowie. Drugą osobą która również ma fachową wiedzę jest Pani Położna :) którą zapewne spotkacie niedaleko fotela szefa prowadzącego ;)

Ostatnimi opiniami którymi można się sugerować ale w żadnym wypadku kierować są opinie dziewczyn na forum. Niestety forum dobra rzecz ale czasami po przeczytaniu komentarzy czy odpowiedzi na zadane pytanie można popaść albo w depresję, przerażenie lub przeraźliwy, niekończący się śmiech. Już pomijając ortografię ;)

Ale! ja w czasie ciąży natknęłam się na super videoblogi. Miło się je ogląda. Dziewczyny ukazują swoje emocje tydzień po tygodniu. Omawiają jak się czują, jak zmienia się ich ciało, czy mają zachcianki czy nie... jak się przygotowują do porodu... JAK SAM PORÓD wyglądał i wiele innych.

Mam nadzieję, że i Wam teraz albo za jakiś czas te filmiki pozwolą oswoić się ze swoim pięknym stanem :)

Pierwszy videoblog należy do  Paulinaalaw. Bardzo pogodna i piękna kobieta. Opowiada dosłownie o wszystkim z punktu widzenia kobiety która zostanie po raz pierwszy mamą :)

Drugi videoblog należy do DoriskaMammy. Również mega pozytywna kobieta. Tutaj z kolei w tej chwili mamy informacje z drugiej ciąży, tydzień po tygodniu oraz relacje z dorastania jej słodkiej córeczki :)

Oba blogi prowadzone są przez piękne zadbane dziewczyny, które pokazują, że ciąża daje powera. W przypadku Pauliny możemy zaobserwować, że dzieciątko nie jest żadnym ograniczeniem. Na jej istagramie znajdziemy na to dowody na których widać jak dzielnie uczęszcza wspólnie z córeczką na zajęcia fitness! Da się? da... :D  http://instagram.com/paulinaalaw

1 komentarz:

Dziękuje za komentarz :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...